Razlika Med Rugbyjem In Ameriškim Nogometom

Kazalo:

Anonim

Rugby vs ameriški nogomet

Lahko je reči, da sta Rugby in ameriški nogomet podobni igri, saj imata isti izvor, vendar obstaja velika razlika med obema, ki je ni mogoče spregledati. Na prvi pogled ste morda celo pomislili, da sta Rugby in ameriški nogomet ista igra. Vendar to ni tako. Da bi razumeli razliko med rugbyjem in ameriškim nogometom, bi morali najprej imeti splošno predstavo o obeh tekmah in nato primerjati obe, da bi videli razlike. Zato vam ta članek predstavlja definicije vsake igre in razlike med obema igrama; Ragbi in ameriški nogomet.

Kaj je Rugby?

Ragbi, ki ga po vsem svetu pogosto igrajo v Evropi, Avstraliji, Afriki in celo Aziji, je zelo fizična igra. Lahko ga poznamo kot igro, ki zahteva spretnosti v nogometu, košarki in ameriškem nogometu. Igralci ragbija morajo teči po igrišču, dokler ne dosežejo gola pred vrati druge ekipe. Žogo morajo učinkovito podajati. Prav tako se morajo včasih ukvarjati z reševanjem, kot v ameriškem nogometu, da dobijo žogo od nasprotnika. Za doseganje zadetkov v igrah ragbija morajo igralci vzeti žogo in jo postaviti na črto dotika nasprotne ekipe. To je znano kot poskus. Ali pa lahko igralec brcne žogo med vratnice.

Razlika med rugbyjem in ameriškim nogometom

Kaj je ameriški nogomet?

Ameriški nogomet je glavna in zelo priljubljena igra v ZDA. Igra se samo v ZDA. To je tudi zelo tekmovalna igra, ki zahteva veliko fizične moči. Za dosego zadetka na tekmi ameriškega nogometa mora igralec vzeti žogo čez nasprotnikovo linijo dotika. To je znano kot dotik. Igralec ga lahko brcne tudi med vratnice. To je znano kot terenski cilj.

ameriški nogomet

Kakšna je razlika med ragbijem in ameriškim nogometom?

Zdaj, ko imamo o obeh igrah splošno predstavo, poglejmo te razlike.

• Ameriški nogomet je tako imenovan, saj ga v glavnem igrajo v ZDA, ragbi pa je šport, ki ga igrajo po vsej Evropi, Avstraliji, Afriki in celo v Aziji.

• Medtem ko igralci v ameriškem nogometu nosijo veliko težke zaščitne opreme, je v ragbiju dovoljeno le skromno oblazinjenje po glavi in ramenih.

• V ameriškem nogometu je dovoljena neomejena menjava, v ragbiju pa le do 7 menjav.

• Ekipo sestavlja 11 igralcev ameriškega nogometa, medtem ko 15 igralcev sestavlja ekipo ragbija.

• V ameriškem nogometu je en sodnik in 3 do 6 drugih sodnikov, v ragbiju pa 3 sodniki in video sodnik.

• Medtem ko je cilj obeh tekem prepeljati žogo mimo nasprotnikovih vrat, se temu v ameriškem nogometu reče touchdown, v rugbyju pa poskus.

• Velikost igrišča v ameriškem nogometu je 109,7 x 48,8 metra, medtem ko je v ragbiju 100 x 70 metrov.

• Obstajajo štiri 15-minutne igre z razmikom po dveh četrtinah ameriškega nogometa, medtem ko sta v ragbiju dva 40-minutna polčasa.

• Prvo prvenstvo v ameriškem nogometu se imenuje National Football League (NFL), v ragbiju pa obstajata dve veliki prvenstvi, imenovani Rugby League in Rugby Union.

• Velikost žoge, ki je v obliki sferoida, je tudi pri obeh športih različna. Ameriški nogomet je v sredini dolg približno 28 cm in obseg približno 56 cm. Žoga za ragbi je približno 27 cm dolga in obsega 60 cm na najširši točki.